Saturday, July 20, 2024
BallinaSpecialeDhjetë fakte të panjohura rreth lamborghini

Dhjetë fakte të panjohura rreth lamborghini

1. Prezantim: Lamborghini Huracán u prezantua për herë të parë në vitin 2014 si pasardhësi i Lamborghini Gallardo.

2. Motori: Ka një motor 5.2 litërsh V10 që prodhon midis 610 deri në 640 kuaj fuqi, në varësi të variantit model.

3. Performanca: Huracán mund të përshpejtojë nga 0 në 60 mph në vetëm 2.5 në 3.4 sekonda, përsëri në varësi të modelit specifik.

4. Shpejtësia kryesore: Shpejtësia maksimale e saj është rreth 202 deri në 212 mph (325 deri 341 km/h).

5. Dizajni: Huracán ka një dizajn të mprehtë, këndor të frymëzuar nga format gjashtëkëndore që gjenden në natyrë dhe teknologjinë italiane të hapësirës ajrore.

6. All-Wheel Drive: Shumica e modeleve vijnë me një sistem drejtimi me të gjitha rrotat, megjithëse Huracán LP 580-2 është një version me rrota të pasme që synon puristët.

7. Teknologji e avancuar: Ajo përfshin teknologji të avancuara si modalitetet e drejtimit ANIMA (Adaptive Network Intelligent Management) të cilat rregullojnë cilësimet e makinës për kushte të ndryshme drejtimi.

8. Brendësia: Pjesa e brendshme është një përzierje e luksit dhe teknologjisë, duke shfaqur materiale me cilësi të lartë, një grumbull instrumentesh të personalizueshme TFT dhe sisteme të avancuara infotainment.

9. Edicione speciale: Disa botime speciale të Huracán janë publikuar, duke përfshirë Huracán Performante, i cili vendosi rekorde xhirosh në disa pista garash, dhe Huracán EVO, i cili përmban aerodinamikë të përmirësuar dhe më shumë fuqi.

10. Varianti hibrid: Në vitin 2019, Lamborghini zbuloi Huracán EVO RWD, një version me rrota të pasme që ofron një përvojë drejtimi më analoge dhe tërheqëse krahasuar me modelet me të gjitha rrotat.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT