Thursday, June 13, 2024
BallinaLajme14 pacientë me virus pozitiv, 30 post-covid

14 pacientë me virus pozitiv, 30 post-covid

Shërbimi Spitalor i Kosovës ka njoftuar se në trajtim për virus janë 14 pacientë.

Bëhet e ditur se në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen edhe 30 pacientë post-Covid.

Njoftimi i plotë:

Me oksigjeno-terapi janë 14 pacientë, kurse nuk ka pacientë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 6 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka pacientë

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 6 pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacient

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT