Sunday, July 21, 2024
BallinaShowbizBebe Rexha nuk i harron traditat shqiptare , kërcen me valle e...

Bebe Rexha nuk i harron traditat shqiptare , kërcen me valle e këngë shqipe …

Bebe Rexha është njëra nga vajzat që krenon çdo shqiptar me arritjet e saj artistike, por edhe me dashurinë që tregon cdo herë per vendelindjen .

Së fundi ajo ka postuar disa video pasi ka qenë në një dasmë shqiptare dhe duket se e ka shijuar shumë. Bebe ka ndarë pamje me njerëzit që kërcejnë dhe nuk ka humbur rastin as të tregojë veshjen e saj, me të cilën shkëlqente.

Krijuesja e shumë këngëve që jan rikthyer në hite ,Bebe ndan shpesh foto nga fëmijëria e saj në vendlindje dhe ka pranuar madje se është një adhuruese e gatimeve shqiptare.

O Zot i madh, unë e dua ushqimin shqiptar. Me të vërtetë i dua të gjitha ato që përfshihen në kuzhinën tonë tradicionale. Mua më pëlqen shumë ‘bureku’ dhe ‘fasulet’ dhe thjesht e dua shumë ushqimin shqiptar, por ‘bureku’ është i preferuari im. Pastaj më pëlqen ‘flija’, kështu që ato janë të preferuarat e mija dhe ne gjithmonë i bëjmë ato gjatë gjithë kohës në shtëpinë time. Unë di t’i gatuaj. Gjatë karantinës në të vërtetë po mësoja si ta gatuaja. Unë nuk bëra një punë edhe aq të shkëlqyeshme, por ishte në rregull. Por ju e dini, unë gatuaj pjesën më të madhe të kohës vetë, dhe vërtetë e dua ushqimin shqiptar. Unë e dua gatimin, si dashurinë”, ka treguar kengetarja gjatë një interviste.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT