Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeQytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin ....

Qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin ….

Për nder të aktores Adriana Matoshi e cila përsëri u diagnostikua sërish me tumor në tru, u organizua ecja në sheshet e kryeqytetit.Numër i madh i qytetarëve, kolegë dhe familjarë kanë ecur nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te “Teatri Kombëtar”.

Blerta Deliu-Kodra , deputetja e PDK-së, tha se janë bërë bashkë për një grua të fuqishme, sic është Ardiana Matoshi.

“Unë jam bashku disa njerëzve të mi qe sot kanë vendos të solidarizohen me ballafaqimin me të cilin po përballet mikja e kolegia po edhe një grua e zonja e Kosovës, Adriana Matoshi. Besoj në fuqinë e saj, besoj”.Advije Ramadani, nga Prishtina tha për Adriana përveç si aktore edhe si person është shumë e mirë, raporton EO.“Ma merr menja që e kryen me të mirë. Zoti e ka në dorë InshAllah sa më shpejtë i ndihmon”.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, aktorja Adriana Matoshi, dje njoftoi se pas nëntë vjetëve, i është rikthyer tumori në kokë. Në dedikimin e saj, ajo bëri me dije se pas rishfaqjes së këtij problemi shëndetësor, të mërkurën pritet të ketë ndërhyrjet e para për trajtim.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT