Saturday, July 20, 2024
BallinaLajmeNesër varroset në Cyrih kosovarja që u godit nga vetura

Nesër varroset në Cyrih kosovarja që u godit nga vetura

Të shtunën në mbrëmje ndodhi një aksident fatal në lagjen 12 të Cyrihut, në Schwamendigen, ku mbeti e vdekur një këmbësore 28 vjeçare me prejardhje nga Kamenica.


Ajo ishte goditur nga një makinë dhe kishe ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Kryeministri Kurti përfaqëson Kosovën me fusnotë në Këshillin e Stabilizim…

Familjarët kanë lajmëruar se varrimi i të ndjerës bëhet nesër në ora 10 në Friedhod, Witikon, në Cyrih.

Burimi :Web

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT