Saturday, April 13, 2024
BallinaLajmeSulm i armatosur në Moskë ,dy te vdekur

Sulm i armatosur në Moskë ,dy te vdekur

Së paku dy janë vrarë sipas raporteve të para në Moskë pas një sulmi nga një person i armatosur në një qendër komunale të qytetit.

Sipas raporteve të mediave ruse ka të plagosur që po trajtohen dhe deri tani nuk ka raport zyrtar për viktimat.

Ishte kryetari i kryeqytetit të Rusisë, Sergey Sobyanin, që ka shkruar se ka ndodhur sulmi dhe dy persona kanë vdekur si pasojë. Ka edhe të plagosur.

Ai ka shtuar se sulmuesi i armatosur është ndaluar dhe arrestuar nga policia./

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT