Wednesday, May 22, 2024
BallinaKulturëTeaterSonte me 07 dhjetor 2021 (e martë) ora 20:00 jepet repriza e...

Sonte me 07 dhjetor 2021 (e martë) ora 20:00 jepet repriza e shfaqjes “KOLEKSIONISTI I SYVE”

Në kuadër të repertorit të rregullt të skenës së vogël është në program repriza e shfaqjes në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

“KOLEKSIONISTI I SYVE”“Koleksionisti i syve” është një histori tronditëse e një krimineli që jeton në qilarin e tij, i rrethuar me sytë e viktimave të tij të mbledhur gjatë luftës në Bosnjë dhe Kosovë. Kjo monodramë trajton dashurinë dhe krimin, jetën dhe vdekjen.Autor: Ag Apolloni Regjisor: Ben Apolloni Aktor: Agron Shala Asistent regjie: Xheraldina Krasniq iSkenograf: Mentor Berisha Kostumografe: Yllka Brada Dizajni i dritave: Sherif Sahit iTonist: Arben Aliu Inspicient: Bajram Mehmetaj *për rezervime: 044 430 693.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT