Monday, May 20, 2024
BallinaLajmePolicia e Kosovës jep detaje për shpërthimin afër Merdarës

Policia e Kosovës jep detaje për shpërthimin afër Merdarës

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për shpërthimin që ka ndodhur para pak orëve afër Merdarës, shkruan Gazeta Metro.


Pjetarët e KFOR-it kishin kërkuar nga Policia e Kosovës që përkohësisht ta ndalojnë qarkullimin e personave dhe atomjetëve në atë zonë meqë kanë qenë duke e bërë një shpërthim të kontrolluar të një mjeti shpërhyes, është thënë në një përgjigje për Gazetën Metro nga Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Reth orës 18:30 rruga është liruar për qarkullim normal, thuhet në përgjigjen dhënë Gazetës Metro.

“Më datën 08.12.2021 rreth orës 17:30 në stacionin policor kufitar (SPK-Merdare) nga pjestarë të KFOR-it është kërkuar ndalimi i përkoëshëm i qarkullimit të personave dhe automjeteve, për aryse se janë duke bërë shpërthimin në mënyrë të kontrolluar të një mjeti shpërthyes. Lokacioni i mjetit shpërthyes ka qenë në distancë mbi një kilometër larg pikës kufitare, por për shkaqe sigurie për një kohë të shkurtër është ndërpreë qarkullimi. Reth orës 18:20 rruga është liruar për qarkullim normal, pa problem. Zimp” 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT