Monday, May 20, 2024
BallinaSportPritet të jetë blerja e parë Kalvin Phillips e Liverpoolit në...

Pritet të jetë blerja e parë Kalvin Phillips e Liverpoolit në verë

Kalvin Phillips po shqyrton një kalim te Liverpooli, nëse vendos të largohet nga Leeds United, ku aktualisht po luan.

Mesfushori anglez ka tërhequr interesimin e shumë klubeve falë dinamikës së tij.

Sipas The Sun, puna e madhe e tij dhe paraqitjet mund ta çojë në “Anfield Road”.

Nëse vendos për Liverpoolit, ai do të ketë një betejë për një vend në mesfushë.

Janë deri në 10 lojtarë që konkurrojnë për tre vendet e zakonshme të Jurgen Klopp në atë zonë të fushës: Naby Keita, Curtis Jones, Harvey Elliott, Thiago Alcantara, Jordan Henderson, Fabinho, James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain, Tyler Morton dhe Takumi Minamino.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT