Tuesday, February 27, 2024
BallinaSportHaaland bëhet futbollisti i dytë më i vlefshëm në botë, sipas Transfermarkt

Haaland bëhet futbollisti i dytë më i vlefshëm në botë, sipas Transfermarkt

Erling Haaland është bërë futbollisti i dytë më i vlefshëm, bazuar në sajtin e njohur, Transfermarkt.

Vlera e qendërsulmuesit norvegjez tani kap shifrën e 150 milionë eurove, shkruan Gazeta Express.

Vetëm një futbollist ka vlerë më të madhe se Haaland. Bëhet fjalë për Kylian Mbappen që vlen 160 milionë euro.

Top 5-shen e përmbyllin Lukaku, Kane dhe Salah me nga 100 milionë euro vlerë secili.

Gjatë këtij sezoni, Haaland ka realizuar 19 gola dhe pesë asiste në vetëm 16 ndeshjet që i ka zhvilluar. 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT