Thursday, June 13, 2024
BallinaSport14 mungesa për ndeshjen e radhës, Barcelona përfshihet nga kaosi total

14 mungesa për ndeshjen e radhës, Barcelona përfshihet nga kaosi total

Numri i personave të infektuar te Barcelona shkon në 7, pas konfirmimeve të mëhershme të Dembelé, Umtiti dhe Gavi. Së fundi është bërë i ditur edhe pozitiviteti i Lenglet, Dani Alves, Jordi Alba e Balde. Të gjithë lojtarët janë mirë dhe tashmë ndodhen në karantinë. Klubi ka njoftuar autoritetet sipas protokollit.


Kujtojmë se për shkak të pezullimit dhe lëndimeve do të mungojnë në ndeshjen e së dielës kundër Mallorca edhe Busquets, Braithwaite, Ansu, Pedri, Roberto,

Dest dhe Memphis Depay. Pra, thuajse krej skuadra e parë nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Xavi, i cili duhet të “rishpikë” vetveten.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT