Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeShqipëri: Sekuestrohen 100 kg kokainë në kamionin e mbushur me banane, vinte...

Shqipëri: Sekuestrohen 100 kg kokainë në kamionin e mbushur me banane, vinte nga Ekuadori

Një sasi e madhe droge, rreth 100 kg dyshohet e llojit kokainë, është sekuestruar nga autoritetet e Shqipërisë.


Raportohet se sasia e drogës është sekuestruar ndërsa bananet shkarkoheshin në një magazinë.

Dyshohet se droga ka hyrë nga porti detar i Durrësit, vend ku kamioni ka qëndruar për rreth tre ditë, dhe vinte nga Ekuadori me një ngarkesë bananesh.

Konteineri me banane i dyshuar për ngarkesë të paligjshme është mbajtur nën vëzhgim nga policia dhe në momentin kur është tërhequr për t’u dërguar në destinacion ka ndërhyrë policia.

Mësohet se si rezultat i operacionit të monitoruar nga policia në bashkëpunim edhe me agjentë të SPAK janë ndaluar dy persona të dy me origjinë ekuadriane.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT