Saturday, April 13, 2024
BallinaSportJuventusi dhe Napoli ndajnë pikët

Juventusi dhe Napoli ndajnë pikët

Juventusi dhe Napoli kanë mbyllur duelin e xhiros së 20-të pa fitues, duke ndarë pikët.

Mysafirët zhbllokuan të parët sfidën me një gol të Dries Mertens në minutën e 23-të, gol me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Juventusi u kthye shpejtë me anë të Federico Chiesas i cili barazoi shifrat në minutën e 54-të të ndeshjes.

Pas golit të barazimit, përkundër tentimeve nga të dyja skuadrat, rrjetën mbetën të praprekura me rezultatin final 1-1.

Ky barazim i shkon përshtati më së shumti dy skuadrave nga qyteti i Milanos, të cilat shkëputen në pesë dhe gjashtë pikë nga vendi i tretë.

Napoli mbetet në pozitën e tretë me 40 pikë të mbledhura, gjersa Juventusi qëndron në pozitën e pestë aktualisht me 35 pikë të mbledhura.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT