Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmePerseri aksident trafiku në rajonin e Podujevës, lëndohet një person

Perseri aksident trafiku në rajonin e Podujevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë trafiku është shkaktuar mbrëmjen e sotme në fshatin Sibovc të Komunës së Podujevës. Si pasojë e këtij aksidenti lëndime trupore ka pësuar një person.

I njëjti është dërguar për trajtim të mëtujteshëm mjekësor.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka theksuar se lidhur me rastin tashmë policia ka dalë në vendin e ngjarjes për të kryer një hetim dhe për të zbardhur shkaqet e këtij vetaksidenti.

“Sot rreth orës 19:00 në fshatin Sibovc të Podujevës, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një veturë. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka marrë, trajtimin e nevojshëm mjekësor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti”, tha ajo.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT