Sunday, July 21, 2024
BallinaShowbizArrestohet vëllau i këngëtares së njohur, banore e BBV, ja çfarë akuza...

Arrestohet vëllau i këngëtares së njohur, banore e BBV, ja çfarë akuza rëndojnë mbi të!

Henri Haxhiraj është një nga personat e arrestuar ditën e sotme nga Policia Shqiptare.

Ai është vëllau i këngëtares së njohur, ish-banore e Big Brother Vip, Sheila Haxhiraj.

Henri ka rënë në pranga ditën e sotme gjatë operacionit të koduar ‘Identiteti’ të zhvilluar nga Policia e Lezhës, në bashkëpunim me Departamentin e Policisë Kriminale, Drejtorinë e Forcës Operacionale, DVP Tiranë dhe DVP Elbasan, së bashku me 3 persona të tjerë.
Haxhiraj dhe 3 të tjerët akuzohen se janë pjesë e një rrjeti që shërbente për prodhimin e dokumenteve të falsifikuara, mashtrimeve kompjuterike dhe dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve.
Katër të arrestuarit kanë përfituar shuma të ndryshme monetare që variojnë nga 500-300.000 euro nga shtetas të huaj të cilët binin pre e mashtrimit të këtij grupi.
Gjatë operacionit u zbulua një laborator që dyshohet se shërbente për prodhimin e dokumenteve të huaja të identifikimit, të dyshuara të falsifikuara, dhe një ambient ku ushtrohej aktivitetit i dyshuar i mashtrimit kompjuterik, ndaj shtetasve të huaj.
Gjatë kontrolleve të ushtruara në disa ambiente në Lezhë, Tiranë dhe Elbasan, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: pasaporta dhe karta identiteti bullgare, karta identiteti spanjolle, pasaporta, karta identiteti dhe leje drejtimi italiane, fotokopje dokumentesh të huaja e shqiptare, pasaporta shqiptare, certifikata, 11 njësi kompjuterike, karta bankash, laptopë, USB që përmbanin të dhëna personale të disa shtetasve të huaj të mashtruar nga shtetasit e lartpërmendur, duke përfituar shumë të ndryshme monetare që variojnë nga 500-300.000 euro.
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT