Saturday, April 13, 2024
BallinaSportZyrtare: Lewandoski shpallet ‘Lojtari më i mirë’ i vitit 2021 nga FIFA

Zyrtare: Lewandoski shpallet ‘Lojtari më i mirë’ i vitit 2021 nga FIFA

Robert Lewandowski nuk ia kishte dalë ta rrëmbente Topin e Artë që jepet nga France Football, por e mori ‘The Best’ nga FIFA.

Sulmuesi polak në konkurrencë për çmimin e dhuruar nga mediumi francez ishte mposhtur prej Lionel Messit, mirëpo polaku e mposhti në çmimin që jepet prej shtëpisë së futbollit botëror.Por, për sa vota arriti Lewandowski ta mposhtë argjentinasi, dhe Mohamed Salahun që po ashtu ishte në këtë garë?

Ylli i Bayern Munichut arriti të grumbullonte 48 vota nga trajnerë dhe kapitenë të përfaqësuesve botërore.

Polaku kishte katër më shumë se anëtari i Paris Saint-Germain, derisa ai i Liverpoolit grumbulloi 39 sosh.Pas tyre u renditen Karim Benzema dhe N’Golo Kante, që përfunduan në vendin e katërt, respektivisht të pestin

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT