Sunday, July 21, 2024
BallinaSportRonaldo kushtëzon Manchesterin me kualififikimin në Ligën e Kampionëve për vazhdimin e...

Ronaldo kushtëzon Manchesterin me kualififikimin në Ligën e Kampionëve për vazhdimin e kontratës

Cristiano Ronaldo do të largohet nga Manchester United gjatë verës nëse klubi nuk kualifikohet në Champions League.SunSport mëson se ka pasur një bisedë mes përfaqësuesve të Ronaldos dhe Richard Arnold i cili do të bëhet shefi iri ekzekutiv i klubit.Kampi i Ronaldos është i shqetësuar për mënyrën si po ecën klubi me skuadrën që aktualisht qëndron në vendin e 7 në Premier League.Ronaldo i cili muajin e ardhshëm mbush 37 vjeç, synon të luajë në nivele të larta të paktën deri në moshën 40-vjeçare dhe gjithashtu ta mbyllë karrierën si fitues.Ylli portugez u kthye në klub në fillim të sezonit me një kontratë dy-vjeçare me besimin se United kishte një skuadër për të fituar trofe, por deri më tani asgjë nuk po rezulton siç ishte parashikuar.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT