Saturday, October 1, 2022
BallinaVitrina e libritBjondina Agolli-Sytè mè shohin vetèm ty!

Bjondina Agolli-Sytè mè shohin vetèm ty!

Sytè mè shohin vetèm ty!
Mallin e ftova sot nè kafe
Ide kujtimesh mi shtroi dolli
u deha e tera nè shpirt tè copètuar
Hyri nè derè tavolina qe shtruar


I thashè ngadalè pse nuk mè njoftove
Enigmèn e fshehur ma prezantove
Frymèmarrjen afroje me tym dashurie
e pim dhe nga nje got se na paska hije


Dhe shiu trokiste nè xham ngadalè
e more kitarèn kèndoje duke mè parè
i thurje fjalèt i beje melodi
Shikimi mè dehu mall tani je ti


Tè fsheha nè letèr se ketu nuk ik
Nè mengjezin e bukur tè mè lexosh
Nèse ndodhem larg dhe mè kèrkon
Dèshira e etur pèr ty jeton.

Artikulli paraprakNamik Selmani-Heshtje nderimi
Artikulli i ardhshëmNexha Reçica-DASHURI
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT