Wednesday, September 28, 2022
BallinaVitrina e libritSherife Allko- Riciklim

Sherife Allko- Riciklim

Riciklim

Si hienë eci,mbi labirinthet e hijeve
Më ngatërrojnē nuk më lënë të gjej shtegun e daljes

.
Besoj se më duhet një dush vetpastrimi të memories,
Ku të fshijë çdo pluhur e papastërti që transporton marrëzinë .
Ta zëvēndēsoj atë me një mendje të re empatike

Artikulli paraprakAri Ukimeri-DASHURISË
Artikulli i ardhshëmPetro L. Sotta-POETI DHE POEZIA
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT