Tuesday, October 4, 2022
BallinaVitrina e libritMimoza Nebiaj-Do ti mbyll portat...

Mimoza Nebiaj-Do ti mbyll portat…

Do ti mbyll portat…

Do ti mbyll,
Portat e zemres,
Do ti mbyll per ty,
Do ti mbyll portat e zemres,
Dhe kurre nuk do ti hap per ty…
Do ti ve nje gure zemres,
Qe ty te mos kujtoj,
Shpirtin do t’a mbeshtjell sonte,
Qe perjete te te harroj,
Po e lashe te hapur,
Per ty do te lotoj,


Do ti mbyll portat e zemres,
Do ti mbyll per ty,
Do ti mbyll edhe syte,
Se ato nuk rreshten,
Duke te pare ty…
Do ti mbyll perjetesisht,
Qe askush mos te hyj,
Do ti mbyll…

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT