Monday, September 25, 2023
BallinaVitrina e libritAlma Ndoj-Zgjedhja!!!

Alma Ndoj-Zgjedhja!!!

Zgjedhja!!!

Sa bukuri na ka dhen zoti
Qe shpesh here harrojme
Na ka dhene shume gjera qe si vlersojme
Na dha jeten qe ta dashurojme


Qiellin , token e plot mrekulli
Na dha naten dhe diten
Erresiren dhe driten
Dashurine dhe urrejtjen
Te sotmen dhe te nesermen


Mundesia jone eshte
Te zgjedhim si duam te jemi
Midis miresise dhe lumturise
Apo urrejtjes dhe se keqes …

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT