Tuesday, October 3, 2023
BallinaLajmeOrganizimi i Lojërave Mesdhetare, Rama: Fitore e madhe për Kosovën dhe kombin...

Organizimi i Lojërave Mesdhetare, Rama: Fitore e madhe për Kosovën dhe kombin shqiptar

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pasi Kosova do të jetë organizatore e Lojërave Mesdhetare 2030.

Rama theksoi se kjo është një fitore e madhe për Kosovën dhe mbarë kombin shqiptar, njofton Klankosova.tv.

“Lajm historik! Prishtina shpallet Organizatore e Lojërave Mesdhetare 2030!”, shkroi Rama.

{“Lojërat Mesdhetare – Prishtina 2030 janë arritje e madhe për Prishtinën, fitore e madhe për Kosovën dhe Festival i madh sportiv për mbarë kombin shqiptar”.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT