Thursday, July 25, 2024
BallinaKulturëE jashtëzakonshme: Këngëtarja rumune këndon shqip për Adem Jasharin – mahnitë me...

E jashtëzakonshme: Këngëtarja rumune këndon shqip për Adem Jasharin – mahnitë me zërin

Këngëtarja rumune Andrea Vilcan, e cila ditë më parë publikoi këngën “Mora fjalë”, këngë kjo kushtuar komandantit Legjendar Adem Jashari, për herë të parë ka dhënë intervistën e saj në një televizion në Kosovë.

Ajo ishte e ftuar në emisionin LIBERO në ATV, ku tregoi se si kishte filluar të këndojë shqip dhe si ishte pritur kjo nga bashkëkombësit e saj rumunë.

“Në fillim nuk iu ka dukur diçka interesante, madje janë befasuar me faktin se pse në Kosovë, por me kalimin e kohës kur e kanë parë dhe iu kam treguar historinë se çka ka ndodh, edhe ata kanë nisë me e pëlqy shumë”, thotë ajo.

Në këtë emision, këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur publikun në sallë me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, me vargjet e një prej këngëve më të popullarizuara shqiptare “Mora fjalë. /atvlive.tv

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT