Thursday, April 18, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 31 mars

Horoskopi për datën 31 mars

Dashi

Një arritje e kohëve të fundit ju jep diçka për të festuar, por fusha të tjera të jetës suaj kanë nevojë për më shumë punë dhe vëmendje. Një re e errët që fshin horizontin do të jetë një punë e ndërlikuar që ka nevojë për vëmendjen tuaj urgjente. Një pretendim sigurimi, aplikim për financim ose marrëveshje e përbashkët financiare duhet të shqyrtohet me kujdes.

Demi

Do të mblidheni së bashku me miqtë për të rritur ndërgjegjësimin për një çështje që ju pëlqen dhe për të mbledhur disa para. Do t’ju jepet një platformë që do t’ju mundësojë të frymëzoni komunitetin tuaj. Po përballeni me disa sfida rraskapitëse, disa kanë të bëjnë me punën dhe të tjera në lidhje me një përpjekje vullnetare.

Binjakët

Shefi pret ndihmën dhe mbështetjen tuaj për një çështje që po shkakton grindje. Mund të keni disa probleme në të ardhmen. Nëse mund të qëndroni jashtë kësaj, ashtu bëni. Mund ta shihni situatën nga një sërë këndvështrimesh të ndryshme dhe nuk jeni ende të sigurt për pikëpamjet tuaja.

Gaforrja

Nuk është kënaqësi të gjendesh vetëm për t’u marrë me një çështje që duhet të jetë një përpjekje e përbashkët. Dikush po injoron qëllimisht përgjegjësitë e tij dhe pret që ju t’i plotësoni ato pa u ankuar. Mund të ndodhë që ju i keni lejuar të ecin mbi ju në të kaluarën, por jo tani. Është koha për të mbajtur një qëndrim në këtë marrëdhënie.

Luani

Jeni jashtëzakonisht karizmatik dhe normalisht ndezja e sharmit ju ndihmon të dilni nga telashet. Teknikat tuaja duket se nuk po funksionojnë sot. Një çështje e diskutueshme nuk mund të zgjidhet me fjalë të buta dhe gjeste bujare. Ata që janë përgjegjës duan të shohin prova që ju e keni me të vërtetë atë që thoni.

Virgjëresha

Një koleg arrogant duket se mendon se mund të lexojë mendjen tuaj. Do të jetë kënaqësia juaj të mbani disa nga mendimet për vete. Ju nuk e kuptoni pse duhet të zbuloni se çfarë po mendoni kur ata kanë dalë në përfundimin e gabuar. Ata janë aq të sigurt për veten e tyre, saqë nuk mund të shihni asnjë arsye pse duhet të jeni ju ai që t`i sqaroni.

Peshorja

Të gjitha aspektet e një situate duhet të merren parasysh përpara se të vendosni për atë që dëshironi të bëni. Shmangni marrjen e rreziqeve. Vazhdoni përpara vetëm kur e dini se keni peshuar të gjitha të mirat dhe të këqijat. Marrja e mbështetjes nga njerëzit në pozitat e pushtetit do të jetë një ndihmë e madhe. Dikush që ju ka ndihmuar në të kaluarën do t’ju ofrohet ta bëjë këtë përsëri.

Akrepi

Një debat i madh do të ndizet rreth pyetjes nëse një anëtar më i ri i familjes do të inkurajohet për të nisur drejtime të reja. Në fund të fundit do të varet nga ata se çfarë bëjnë dhe ju do ta respektoni vendimin e tyre. Megjithatë, ju do të keni këshilla për t’ju ofruar shpresën se ata do ta marrin seriozisht.

Shigjetari

Keni nevojë për mbështetje dhe duhet të bindni një Bord ose Komitet për prakticitetin e planeve tuaja. Edhe ideja më e shkëlqyer e biznesit do të duhet të lustrohet pak përpara se të vihet në zbatim. Ju mund të shihni potencialin e mendimeve tuaja. Si mund t’i bindni të tjerët që ta vlerësojnë këtë gjithashtu?

Bricjapi

Keni përshtypjen se dikush po përpiqet t`ju mashtrojë juve, ose një anëtar të familjes. Kërkoni këshilla ligjore për të bërë një negociatë në dukje komplekse, të zbërthyer në pjesë të lehta për t’u kuptuar. Një profesionist do t’ju ndihmojë të bëni një kërkesë për rimbursim për një humbje ose një dëmtim.

Ujori

Përpara se t’i shprehni idetë tuaja bashkëmoshatarëve, merrni fuqitë që janë në anën tuaj. Dikush do t’ju vjedhë idetë dhe do të bëjë sikur i ka të vetat. Prisni derisa të vijë koha e duhur përpara se t`i nxirrni planet tuaja hapur. Sa më e fortë të jetë mbështetja, aq më shumë shanse do të keni për të fituar.

Peshqit

Një marrëveshje financiare ose ndonjë formë e sipërmarrjes së përbashkët nuk duhet të nxitohet. Jepini një konsideratë të mëtejshme. Nëse nuk jeni të sigurt për atë që dëshironi të bëni, merrni një ide se sa ka gjasa t’ju kushtojë gjithçka përpara se të shkoni më tej. Vonojeni një vendim nëse mendoni se kjo është e nevojshme.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT