Thursday, April 18, 2024
BallinaSportS’ka këndellje për Juventusin, pëson humbje në fundin e ndeshjes ndaj Lazios

S’ka këndellje për Juventusin, pëson humbje në fundin e ndeshjes ndaj Lazios

Juventusi nuk po arrin assesi që të këndellet, teksa sonte regjistroi ndeshjen e katërt rresht pa fitore në Serie A.

Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri pësoi humbje në udhëtim ndaj Lazios, në kuadër të javës së 30-të, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në “Olimpico” përfundoi me fitoren minimale të vendasve 1:0.

Golin e vetëm dhe të tri pikëve për lacialët e shënoi në fundin e ndeshjes, Adam Marusic (90+3′).

Lazio pas kësaj fitore ka 46 pikë dhe renditet në pozitën e shtatë në tabelë.

Juventusi mbetet i treti me 59 pikë. /Gazeta Express/

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT