Monday, May 20, 2024
BallinaSportBayern Munichi është rikthyer te fitorja në Bundesligë.

Bayern Munichi është rikthyer te fitorja në Bundesligë.

Bayern Munichi është rikthyer te fitorja në Bundesligë.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel triumfoi sot ndaj Wolfsburgut, në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të dhe të parafundit, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e luajtur në “Allianz Arena” përfundoi me rezultatin e pastër 2:0.

Lovro Zvonarek (4’) dhe Leon Goretzka (13’) realizuan golat e fitores për “Bavarezët”.

Bayerni pas kësaj fitore ka 72 pikë dhe renditet në pozitën e dytë, me dy pikë më shumë se Stuttgarti.

Xhiro e fundit do të jetë përcaktuese për këtë pozitë.

Wolfsburgu ndodhet në pozitën e 12-të me 37 pikë të grumbulluara.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT