Wednesday, May 22, 2024
BallinaLajmeShkallët e Kryeministrit mbushen me qirinjë per 8-vjeçarin e vrarë ..!

Shkallët e Kryeministrit mbushen me qirinjë per 8-vjeçarin e vrarë ..!

Mbrëmjen e djeshme , qytetarët në Tiranë , në shenjë homazhi , kanë ndrxur qirinj për 8 vjecarin Mateo Vasiu në shkallët e Kryeministrit .

Rikujtojmë se para disa ditësh , 38 – vjecari Klodian Çalamani , me gjakftohtësi të plotë vrau me kazmë vogëlushin dhe e groposi atë në oborrin e shtëpisë ku banonte .

Ndaj të akuzuarit , gjykata caktoi masën e sigurisë ‘’arrest ne burg ‘’, kurse familjarët kërkojnë dënim me vrasje . 

Kjo ngjarje e rëndë e ndodhur ka sjellë një reagim të të gjithë opinionit publik dhe një dhimbje të madhe për këdo që e ka degjuar kët ngjarje tragjike .

Burimi: Albeucom

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT