Saturday, April 13, 2024
BallinaLajmeRritet edhe çmimi i biletes se autobusit ...

Rritet edhe çmimi i biletes se autobusit …

Rritja e çmimeve është bërë tema me e përfolur nga qytetarët ,Rritja e çmimeve në Kosovë ka kapur edhe disa kompani të autobusëve. Disa nga linjat e autobusëve privatë të cilët qarkullojnë në kosovë kanë shtrejtuar qmimin e biletës.

Ngritjen e çmimit e kanë bërë autobusët e linjës 7A dhe 3A, linja private këto që operojnë në kryeqytet.

Nga kjo java , udhëtarët të cilët përdorin këto linja , u duhet që të paguajnë biletën për 10 cent më shumë.

Kjo rritje e çmimit është bërë nga 40 në 50 cent .

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT