Saturday, July 20, 2024
BallinaLajmeTre statuja për të nderuar Maradonën ...

Tre statuja për të nderuar Maradonën …

Diego Armando Maradona nuk do të harrohet kurrë nga skuadra dhe qyteti i Napoli-t, për atë çka ai i dha atyre dhe tifozëve. “Pibe de Oro” do të ketë tre statuja në Napoli, që do të vendosen në një vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Tre statuja bronzi do të shërbejnë si për të treguar “pavdekshmërinë” e Maradona-s, në qytetin që e donte dhe e nderonte.

Statujat do të vendosen, përkatësisht një në hyrje të stadiumit, që mban emrin e tij “Diego Armando Maradona” dhe një në brendësi të stadiumit. Statuja e tretë do të vendoset në Muzeun Arkeologjik Kombëtar të Napolit.

Statujën e parë do ta vendosin të enjten e 25 nëntorit pranë stadiumit. Ceremonia do të filloje nga ora 13:30.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT