Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmeKur u sulmua autobusi në të ishin tetë persona

Kur u sulmua autobusi në të ishin tetë persona

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, thotë se kur u sulmua në autobus ishin tetë persona. Sulmi ka ndodhur rreth orës 19:00.

“Tetë persona kanë qenë, do të thotë autobusi ka qarkulluar nga Gjakova në Deçan dhe në fshatin Gllogjan, mirëpo një numër i nxënësve kanë ndaluar në fshatra të tjera’, tha Gashi për KlanKosova.

Kurse në vend të ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante dhe policia është në kërkim të të dyshuarve.

Ai ka bëri të ditur se ka mbetur i vdekur një person, kurse tre të tjerë janë dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë, ku kanë vdekur më pas dy nga ta.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT