Saturday, July 20, 2024
BallinaLajmeGoditet nga stuhi e tmerrshme: 4 viktima dhe 19 të plagosur ne...

Goditet nga stuhi e tmerrshme: 4 viktima dhe 19 të plagosur ne Stamboll

Katër persona humbën jetën dhe 19 të tjerë u plagosën në Stamboll, për shkak të motit të keq me erëra ekstreme në qytetin më të madh të Turqisë dhe rajonet përreth tij.

Sipas zyrës së guvernatorit, mes viktimave ishte edhe një shtetas i huaj, ndërsa paralajmëroi se erërat e forta me shpejtësi deri në 130 km në orë do të vazhdojnë edhe të martën.

Erërat kanë rrëzuar pjesë të ndërtesave, duke përfshirë pllaka betoni nga çatitë dhe muret

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT