Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeHaradinaj viziton familjen Gjoka në Gllogjan

Haradinaj viziton familjen Gjoka në Gllogjan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar familjarët e shoferit të autobusit i cili u vra ditë më parë në Gllogjan.
Haradianj është lutur që tragjedi e tillë si në Gllogan ku humbën jetën edhe nxënës të jetë e fundit.

Ai u ka bërë thirrje institucioneve që të angazhohen maksimalisht në zbardhje e këtij rasti.

“Sot me bashkëpunëtorë, ndamë dhembjen me familjen e Xhafer Gjokës në Skivjan të Gjakovës, pasi i biri i tij Ganiu, humbi jetën tragjikisht në Gllogjan së bashku me dy nxënës të fshatit.
Ai la pas vetes katër fëmijë të vegjël, Erblindin, Erlisen, Elesën dhe Elenën.
Lutemi që kjo të jetë hera e fundit që ndodhin tragjedi të tilla. Njëkohësisht apeloj tek institucionet përkatëse që të angazhojnë tërë kapacitetet për kapjen sa më parë të autorit të vrasjes së trefishtë. Ganiu u prehtë në paqe”, ka shkruar Haradina

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT