Sunday, July 21, 2024
BallinaShowbizAlbumi i Dua Lipës – i dyti më i dëgjuar këtë vit...

Albumi i Dua Lipës – i dyti më i dëgjuar këtë vit në mbarë botën

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të jashtëzakonshme me albumin e saj të lansuar këtë vit “Future Nostalgia”, shkruan KultPlus.

Platforma për muzikë “Spotify” bën vit pas vitit në përmbledhje të të dhënave në lidhje me artistët më të dëgjuar dhe gjithashtu përfshihen edhe albumet më të dëgjuara.

Albumi “Future Nostalgia” është renditur si i dyti më i dëgjuar në të gjithë botën këtë vit, derisa kënga “Levitating” në bashkëpunim me DaBabyn është e pesta më e dëgjuara.

Future Nostalgia është albumi i dytë i këngëtares Dua Lipa, i publikuar më 27 mars 2020 nga Warner Records.  edhe një sukses në vazhdim për këngëtaren

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT