Sunday, April 14, 2024
BallinaKendi i fotografitKafshët dhe Shpezët në Kosovë të kapura nga syri magjik i fotografit...

Kafshët dhe Shpezët në Kosovë të kapura nga syri magjik i fotografit të mirenjohur kosovar Arian Mavriqit

Republika e Kosoves njihet për diversitetin e kafshëve dhe shpezëve ,shumica nga ne e sidomos ata që jetojnë në qendrat urbane nuk kane njohuri të mjaftueshme për llojet e kafsheve dhe shpezeve qe jetojne ne Kosove.Fotografi i mirenjohur kosovar Arian Mavriqi ka bërë një punë të jashtëzakonshme duke dokumentuar në menyrë mjeshtërore praninë e kafshëve që jetojnë në Kosovë dhe shpezëve, sidomos atyre shtegtar që e vizitojnë Kosoven tranzit .Falë fotografive, videove dhe emisionit dokumentar që ai e udheheqë në radiotelevizionin e Kosoves, ne kemi një pasqyre më të qartë për llojin e kafshëve dhe shpezëve në shtetin tonë

Më poshtë ju paraqesim disa nga fotot më interesante të mjeshtrit të fotografise :

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT