Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeLajmërohet Kryetari i Prishtinës, për ndërprjen e ngrohjes nga Termokosi

Lajmërohet Kryetari i Prishtinës, për ndërprjen e ngrohjes nga Termokosi

Kryetari i Prishtinë Përparim Rama ka reaguar pasi Termokosi njoftoi se ka ndërprerë furnizimin me nxehje, shkruan Gazeta Metro.


Rama ka thënë se kjo ndëprerje ka ardhur si pasojë e avarive në njësinë B1 të KEK-ut.

“Ndërprerja e ngrohjes qendrore në Prishtinë, ka ardhur si pasojë e avarive në njësinë B1 të KEK-ut. Kam marrë siguri se kjo çështje do të rregullohet deri nesër”, ka shkruar ndër të tjerash Rama në Facebook.

Ky është reagimi i plotë:

Të dashur qytetarë të Prishtinës,
Me shqetësim kam marrë informatën për ndërprerjen e ngrohjes për qytetarët e Prishtinës, të cilët kanë qasje në ngrohjen termike të Termokosit. Jam në komunikim të vazhdueshëm me institucionet për situatën e krijuar.
Ndërprerja e ngrohjes qendrore në Prishtinë, ka ardhur si pasojë e avarive në njësinë B1 të KEK-ut. Kam marrë siguri se kjo çështje do të rregullohet deri nesër.
Duke ju kërkuar mirëkuptim, ju siguroj se Komuna e Prishtinës po e trajton këtë çështje me seriozitet dhe do të ndërmarrim të gjithë hapat e nevojshëm që varen nga ne

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT