Wednesday, May 22, 2024
BallinaUncategorizedTjetër tragjedi në futboll, 1 javë pas martesës kapiteni i ekipit algjerian...

Tjetër tragjedi në futboll, 1 javë pas martesës kapiteni i ekipit algjerian ndërron jetë në fushë

Një tragjedi ka ndodhur në fushën e futbollit kur gjatë ndeshjes futbollistike ndërron jetë kapiteni i ekipit algjerian Mouloudia Saida.

Sofiane Lokar pësoi atak kardial gjatë lojës.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ndeshjes së skuadrës së tij kundër Oran Association, të shtunën, në ligën e kategorisë së dytë algjeriane.
Sufian Lokar, 30 vjeç, u rrëzua papritur në fushë gjatë ndeshjes dhe stafi mjekësor nxitoi për t’i shpëtuar jetën, por ai dha frymën e fundit, pasi pësoi një atak në zemër.
Sofiane ishte martuar vetëm një javë më parë.
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT