Sunday, July 21, 2024
BallinaSportSot luhen tri ndeshje në Superligë, vëmendja te derbi Ballkani – Drita

Sot luhen tri ndeshje në Superligë, vëmendja te derbi Ballkani – Drita

Sot në Superligën e Kosovës në futboll do të luhen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 12-të.

Vëmendja do të jetë në Suharekë, atje ku Ballkani do ta pret Dritën, ku suharekasit janë në vendin e parë me 26 pikë, ndërsa Drita në të dytin me 22.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes Gjilanit dhe Feronikelit, ku të dy ekipet kanë nga 11 pikë dhe renditen në pozitat 7 dhe 8, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, Prishtina me trajnerin e ri do të udhëtojë për në Malishevë, ku kryeqytetasve iu duhet vetëm fitorja për të mbetur në ritëm me vendin e tretë në tabelë që është Llapi.

Kujtojmë se të gjitha këto ndeshje pritet të fillojnë nga ora 13:00.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT