Friday, February 23, 2024
BallinaLajmeGjakovë: Shkaktonte vazhdimisht dhunë në familje, vajza e raporton babën e saj...

Gjakovë: Shkaktonte vazhdimisht dhunë në familje, vajza e raporton babën e saj në Polici

Policia e Kosovës, ka njoftuar se një person në Gjakovë është arrestuar pasi që i njëjti dyshohet se ka shkaktuar në vazhdimësi dhunë në familje, shkruan Gazeta Metro.

Rastin në polici e ka paraqitur vajza e të arrestuarit.

“DHUNË NË FAMILJE – Gjakovë  23.12.2023-22:00.    Ankuesja femër kosovare ka raportuar se babai i saj i dyshuari mashkull kosovar në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë fizike dhe psikike në familje,  shumicën e rasteve kur gjendet  nën ndikim të alkoolit. I dyshuarin është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e përditshëm të PK’së. /gazetametro.net

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT