Monday, May 20, 2024
BallinaLajmeAkil Gjakova denoncohet nga gruaja e tij për dhunë

Akil Gjakova denoncohet nga gruaja e tij për dhunë

Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci.

Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili.

Por, me një kundër padi është përgjigjur gruaja e tij e cila në atë dokument pos tjerash ka deponuar fakte që pretendojnë se Akil Gjakova ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Siç mësohet, një muaj më parë gjykatësi, Driton Noci ka parë dosjen ka kërkuar që rasti të shkojnë prokurori. Ai e ka dërguar shkresën në prokurores Lumturie Hoxha, por që ata nuk kanë hapur rast.

Ditën e shtune në mëngjes, gruaja e xhudistit së bashku me fëmiun e tyre kanë tentuar të hyjnë në banesë, por ka qenë Akil Gjakova që i ka ndaluar të hyj, raporton Insajderi.

Gruaja e tij pas kësaj, ka ftuar Policinë e Kosovës që të asistojë , për momentin ajo ndodhet në polici duke dhënë dëshminë e saj si viktimë në këtë rast.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT