Saturday, July 20, 2024
BallinaSportMaratona e Euro 2024: Tri ndeshje sot, përballen Austria dhe Franca

Maratona e Euro 2024: Tri ndeshje sot, përballen Austria dhe Franca

Kampionati Evropian vazhdon sot me tre ndeshje që do të zhvillohen, dy Kombëtare nga Grupi D dhe katër të tjera nga Grupi E.

Ndeshja e parë është mes Rumanisë dhe Ukrainës që fillon nga ora 15:00.

Kurse nga ora 18:00, luan Belgjika kundër Sllovakisë.

Ndërsa ndeshja më e rëndësishme e ditës zhvillohet në Dusseldorf me fillim nga ora 21:00 dhe luan Austria me favoritin kryesor për ta fituar Euro 2024, Francën.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT