Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmePresidentja Osmani gradon Bashkim Jasharin me gradën Gjenerallejtënant

Presidentja Osmani gradon Bashkim Jasharin me gradën Gjenerallejtënant

Presidentja Vjosa Osmani sot në një ceremoni të veçantë në ora 10:00 ka graduar  Gjeneralmajor Bashkim Jashari në gradën Gjenerallejtënant.

Osmani tha se duke u mbështetur në kompetencat kushtetuese dhe ligjore dhe si komandante supreme e FSK-së, pas rekomandimit të kryeminsitrit, Albin Kurti ka vendosur të gradoj komandantin e FSK-së, Bashkim Jashari në gradën Gjenerallejtënant.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT