Sunday, July 21, 2024
BallinaSportMilani kthehet te fitorja, mezi fiton ndaj Veronës

Milani kthehet te fitorja, mezi fiton ndaj Veronës

Milani është kthyer te fitorja, pasi mposhti Hellas Veronën, me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së pestë në Serie A.

Golin e vetëm për kuqezinjtë e realizoi Rafael Leao, në minutën e 8’ të takimit.

Kaq kishte nga pjesa e parë, pasi më gola nuk kishte.

Edhe pjesa e parë ishte përsëritje e asaj të parës, pasi më nuk pati gola dhe në fund triumfoi Milani me golin e Leaos.

Milani pas fitores kalon në vendin e dytë me 12 pikë, pas pesë ndeshjeve, me pikë të njëjta me Interin që është në pozitë të parë, por me një takim më pak të zhvilluar.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT