Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmeKreu i gastronomëve kosovarë ka nje paralajmërim për Qeverinë:

Kreu i gastronomëve kosovarë ka nje paralajmërim për Qeverinë:

I pari i gastronomëve kosovarë, Petrit Kllokoqi ka reaguar sërish lidhur me masat e Qeverisë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Kllokoqi ka paralajmëruar ekzekutivin që të korr atë që e ka mbollur.

“Në çdo vend të botës, vaksinimi nënkupton funksionim të lirë të jetës, përveç në Kosovë, ku vaksinimi nuk nënkupton ASGJË, ama bash ASGJË!”, ka shkruar mes tjerash Kllokoqi.

Shkrimi i plotë :

18 muaj të poshtëruar dhe të shkelur!Qeveria e Kosovës dhe institucionet relevante, për asnjë moment të vetëm nuk e përkrahën digasterin e gastronomisë në mbijetesën e tyre, megjithatë, pa fije turpi ulë në kafiteri dhe restaurante dhe presin shërbimet e tyre.Nuk e di se si atyre u shijon kafeja që shërbehet nga një kamarier, i cili tash e sa kohë e merr rrogën me zbritje!Ishim ne, Shoqata e Gastronomëve, ata që ndihmuam me fushatat tona, në vaksinimin rekord dhe pas gjithë kësaj, si na falënderoni JU?!Na keni mbyllur, na keni poshtëruar, na keni nëpërkëmbur dhe në fund na keni dënuar, pa mbarim.Në çdo vend të botës, vaksinimi nënkupton funksionim të lirë të jetës, përveç në Kosovë, ku vaksinimi nuk nënkupton ASGJË, ama bash ASGJË!Nejse, nuk ka mbetur edhe gjatë siç duket, që gastronomia të shuhet si fushë ekonomike dhe atëherë hiperinflacioni ekonomik do të jetë problem më i madh, sesa vet virusi, ndaj te cilit asnjëherë nuk fituat!Bëhuni gati takorrni atë që mbollët!

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT