Sunday, July 21, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 16 nëntor 

Horoskopi për datën 16 nëntor 

Dashi

Nuk do të dëshironi të përfshiheni në një grindje mes dy miqve apo kolegëve. Secila palë fajëson tjetrën për çdo gjë që po ndodh dhe secila do të presë që ju të mbani anën e tyre. Ju nuk dëshironi të bini në kundërshtim me asnjërën. Mbajini mendimet tuaja për veten.

Demi

Ju i kuptoni njerëzit që janë të kujdesshëm pasi ndani të njëjtat tipare edhe vetë, por kur një mik është kaq i ngadalshëm në fillimin e planeve të përbashkëta, ata mund të ngelen mbrapa. Ju mund të pyesni veten nëse ata janë vërtet të përfshirë këtu.

Binjakët

Një mik apo partner duhet të mendohet mirë para se të dalë kundër jush në një situatë të caktuar. Megjithëse ju nuk keni nevojë që njerëzit e tjerë të qëndrojnë krah jush kur jeni mjaft të aftë për të mbrojtur veten.

Gaforrja

Mos i bëni prioritet nevojat e njerëzve të tjerë kur kjo do të thotë të lini mënjanë dëshirat tuaja. Përmbushni ato premtime që i keni bërë vetes duke bërë diçka për veten tuaj. Vendosni nevojat tuaja në radhë të parë. Bëhuni shoku më i mirë i vetes.

Luani

Nëse ju bëhet një ofertë që ju tërheq vërtet, mos e lini t’ju ikë nga duart. Mund të tingëllojë shumë mirë për të qenë e vërtetë, por kjo do të jetë serioze dhe mund të jetë një mundësi që vjen një herë në jetë. Vepro sa të kesh mundësi.

Virgjëresha

Komunikimet dhe diskutimet mund të përfshijnë synimet tuaja për të ardhmen. Marrja e një drejtimi të ri do të sjellë më shumë fitime sesa humbje. Ka disa shqetësime për një të afërm më të ri kur ju mund të mendoni se është e nevojshme t’i largoni ata pasi një situatë, ose dikush, nuk po i ndikon për mirë.

Peshorja

Nuk jeni i sigurt se jeni personi i duhur për të dhënë këshilla kur dikush kërkon ndihmë se si të organizojë gjendjen kaotike në të cilën ka rënë bota e tij. Ju mund të konsideroni stilin tuaj të çrregullt të jetesës dhe së bashku do të bini dakord për disa mënyra për ta rikthyer jetën tuaj në rregull.

Akrepi

Nuk jeni i vetmi që ndihet i zhgënjyer me rezultatet e një përpjekjeje ekipi. Ju mund të mendoni se keni humbur shumë kohë, energji dhe burime në këtë projekt, por njerëzit e tjerë kanë dalë shumë më keq. Është koha për të ulur humbjet tuaja.

Shigjetari

Flitet për ndryshime që do të vijnë ose shkurtime të mundshme në vendin e punës. Kjo do t’ju bëjë të pasigurt. Zbulohen informacione që do t’ju habisin dhe pyesni veten se sa janë të vërteta. Aktivitetet e mbrëmjes do të lidhen me ngjarjet e ditës.

Bricjapi

Nuk është shumë argëtuese të jesh vazhdimisht në mosmarrëveshje me dikë që i pëlqen të ndjekë rrugën e tij gjatë gjithë kohës. Debatet dhe mosmarrëveshjet ju lodhin emocionalisht. Nëse nuk mund të bini dakord për një kompromis, përgatituni të largoheni.

Ujori

Në qendër të bisedimeve serioze do të jenë financat. Çështjet ligjore do të ecin ngadalë dhe ju prisni me padurim ditën kur mund t’i lini të gjitha këto prapa. Ju do të bëni një gjykim të mirë bazuar në atë që ju thuhet për një situatë të ndërlikuar.

Peshqit

Ju mund të pyesni veten nëse një mik mund t’ju lexojë mendjen. Mbështetja për një punë me të cilën po luftoni do të vijë pikërisht kur të keni nevojë për të. Ju e tërhiqni bollëkun që dëshironi duke mbajtur një qëndrim mirënjohjeje.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT