Saturday, July 20, 2024
BallinaVitrina e libritMeri Kusi-Me Puth- Fort!

Meri Kusi-Me Puth- Fort!

Me Puth- Fort!

Me puth’ me puth shume.
Sikur eshte sonte.
Hera e fundit…

Besome !
Me puth fort!
Kam frike te te humbas.
Ndoshta te humbas me vone..!

Eja sonte te pres.
Ne perqafimet e jaseminit!
Jane: klithmat e shpirtit tim qe te therrasin..!
Dua te me largosh brengen e trishtimin..!

Nata eshte e erret.
Nuk po shoh asnje yll ne horizont!
C’fare po ndodh valle?!
Nxito!

Po pres te vish me tinguj e fjale dashurie..!
Me sill driten ne sy..

Me ndiz zjarrin ne gji.
Qe ka rene ne fund te shpirtit e eshte bere: hi..!

Me puth fort qe te zgjohem.
Se jam mbyllur si kanarina ne kafaz!
Po te pres ne perqafimin e jaseminave..!

Zemra eshte mbushur plot me mall..
Ah’ kur do te vije ajo dite.!
S’po mundem dot ‘ lotet t’i ndal..!

Po shkruaj vargje per enderra te parealizuara…
Ne syte e mi imazhi yt eshte: skalitur.!
Zemra ime rreh sa per ne te dy..!

Shpirti eshte plagosur..
Po te pres ne mesnate.!
Ne perqafimet e jaseminit..!

Ose me thuaj pergjithmone lamtumire..
Dhe pse je: bota ime..!

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT