Saturday, July 20, 2024
BallinaVitrina e libritAge Bilani Luka-Natyra.

Age Bilani Luka-Natyra.

I dua shume lulet,
me gezojne shume.
Kur mbi to fluturat.
shetisin gjithkund.

Bleta ndryshon,
me fluturen kercimtare.
Ajo merr nektarin,
Pa kercyer fare.

Fluturat dhe zogjte ,
natyren zbukueojne.
Me ngjyra e me zera,
ne na lumturojne.

Flutura kercimtare,
blbili kengetare.
Keta dy bejne art,
Bleta mbledh nektare.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT