Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmePas humbjes eskalon Haaland: Ishte skandal

Pas humbjes eskalon Haaland: Ishte skandal

Erling Haaland nuk e ka fshehur pakënaqësinë pas humbjes 3-2 të pësuar kundër Bayern Munich në kampionat.


Sulmuesi norvegjez është ankuar hapur për arbitrimin, duke e cilësuar arbitrin e ndeshjes arrogant.

“Mendoj se arbitrimi ishte një skandal”, ka thënë Haaland në intervistën pas ndeshjes. “Rasti i Reus? Ishte një penallti e pastër. E pyeta arbitrin ‘pse nuk shkon ta shikosh te VAR?”. Ai m’u përgjigj ‘nuk është e nevojshme’ si një arrogant. “Jo. Duhet të qetësohem pak. Po, ai ishte arrogant dhe nuk dua të them më shumë”.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT