Friday, May 24, 2024
BallinaLajmeSherr në Parlamentin e Turqisë, deputetët rrihen ...

Sherr në Parlamentin e Turqisë, deputetët rrihen …

Një situatë e paprecedentë mund të konsiderohet ajo që ka ndodhur në Turqi.

Me debat dhe konflikt fizik është zhvilluar ditën e sotme seanca plenare, ku po diskutohej për buxhetin.

Gjithçka nisi teksa në komisionet përkatëse po diskutohej për Projektbuxhetin 2021, ku deputetët e partisë në pushtet AK u përplasen me grushte dhe shkelma me deputetët e opozitës turke, CHP.

Debati ndodhi në pak sekonda sa as garda nuk arriti që të mbante deputetët që të arrinin deri aty.

Pas përplasjes menjëherë kryetari i Parlamentit njoftoi se seanca do të ndërpritej deri sa situata të qetësohej.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT