Sunday, July 21, 2024
BallinaSportGolashënuesit më të mirë në Evropë

Golashënuesit më të mirë në Evropë

Robert Lewandowski është golashënuesi më i mirë në Evropë tani për tani në sezonin 2021/22.


Sulmuesi i Bayern Munich numëron 19 finalizime në Bundesliga dhe është favoriti numër një për ta fituar Këpucën e Artë.

Pas tij vjen Patrik Schick i Bayer Leverkusen me 16 finalzime.

Top treshja kompletohet me Dusan Vlahovic të Fiorentinës po ashtu 16 gola.

Derisa pas tyre, top 10 kompletohet me Mohamed Salah 15, Karim Benzema 15, Erling Haaland 13, Ciro Immobile 13, Giovanni Simeone 12, Jonathan David 12 dhe Juanmi i Betisit me 11.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT