Sunday, July 21, 2024
BallinaSportCR7 Mbreti i mediave sociale

CR7 Mbreti i mediave sociale

Një studim i Talkwalker në kanalet Instagram, Facebook dhe Twitter tregoi se kampioni portugez është deri tani ai me numrin më të madh të ndjekësve.

Hakmarrja e Ronaldos: Nëse Topi i Artë shpëton dhe përfundon edhe një herë në duart e Leo Messit, Ronaldo mban pëllëmbën e futbollistit më të ndjekur/të dashur në rrjetet sociale. Kjo është ajo që del nga monitorimi vjetor i Soccer 2021 nga Talkwalker (lider global shumëkombësh në inteligjencën sociale dhe konsumatore) i cili monitoron dhe mat të gjitha sportet në baza ditore për sa i përket pranisë dhe ndërveprimeve në rrjetet sociale.

Për sa u përket trajnerëve, një afirmim i madh vjen për Italinë. Në fakt, sondazhet e Talkwalker tregojnë se Carlo Ancelotti, sot në Real Madrid, është trajneri më i ndjekur në rrjetet sociale në vitin 2021, me mbi 20 milionë follow në mbarë botën, nga të cilat 5.6 milionë në Facebook, 12.8 milionë në Instagram dhe 1.9 milionë në Twitter. Në vend të dytë, një tjetër trajner italian, Andrea Pirlo, i cili pavarësisht se është pa ekip për momentin mbledh 10 milionë follow (nga të cilat pak më shumë se 2 në Facebook, 7.8 në Instagram dhe 354 mijë në Twitter). Në vendin e tretë është Antonio Conte, aktualisht në krye të Tottenhamit, me 7.5 milionë follow në total.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT